Stará čínská moudrost

Země, díky které můžeme dnes používat papír, lupu či kompas, už před pěti tisíci lety vynalezla něco, čeho si cenní snad ze všeho nejvíce – lunární kalendář. O to, že ho Číňané berou skutečně vážně, se můžeme přesvědčit ohromnými slavnostmi při vítání nového roku, a při plánování si klíčových okamžiků svého života právě podle tohoto kalendáře. A kdo by se divil – jedná se o nejstarší kalendář na světě, a stále platí! V mnohém se liší od toho našeho západního. Znamení jsou dána dle 12 zvířat, která podle pradávné legendy navštívila Buddhovu slavnost. Obdobně, jako naše znamení zvěrokruhu, i tyto východní znamení mají svou charakteristiku, kterou se od sebe liší. Každý máme tedy podle data svého narození dvě znamení – to naše dle západní kultury, a pak toto speciální z východu.

Nové začátky

Přichází nový rok, a my s ním můžeme oprášit staré sny a sestavit nový žebříček hodnot. Začněme třeba s pravidelnou jízdou na kole, o které mluvíme už pět let, či s jógou. Vytyčme si nové výzvy v zaměstnání. Náš čínský horoskop vám poradí, jaké kroky byste měli podniknout v roce 2015, a co víc – pomůže vám otevřít oči při zkoumání vlastního nitra.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup