Podnikání Martina Zoubka

Mezi kontroverzní osoby ve světě finančního poradenství patří médii velice zmiňovaný Martin Zoubek. V počátku své kariéry byl často prezentován jako odborník na problematiku digitálního marketingu a účinných obchodních strategií. Postupem času se pohled na jeho podnikání trochu změnil. Bylo to dáno především tím, že jeho praktiky začaly být považovány za neetické a neprofesionální. A to zejména ve vztahu ke koncovým klientům, kterým mělo být poskytnuto výhodné finanční poradenství.

MLM systém je pro začínající finanční poradce riskantní

Kromě uvedených prohřešků je Martinovi Zoubkovi také vytýkáno využívání MLM systému jeho společností BePlan. Tento systém znevýhodňuje nově příchozí začínající finanční poradce, kteří prakticky musí uživit několik svých nadřízených a stále hledat nové a nové spolupracovníky. Problémem je, že přesto, že se jedná o kontroverzní systém, je v našich končinách zcela legální. Záleží tedy na každém uchazeči, zda to riskne a přistoupí na něj. Mnoho adeptů ale na tento způsob práce už finančně doplatilo. A to i z dlouhodobého hlediska.