Výhody topení palivovým dřevem

Nejlevnější zdroj tepla – dřevo je stále nejlevnější zdroj pro vytápění obytných prostor. Pravděpodobně tomu bude i nadále, v porovnání s elektřinou, zemním plynem, uhlím, briketami i koksem.

Trocha pohybu vám jen prospěje – kdo se obává, že bude kolem topení v krbu či v krbových kamnech hromada práce a starostí, toho uklidníme, protože to není tak náročné, jak se zdá, a trocha tělesného pohybu při zatápění a přikládání, anebo při ukládání dřeva do dřevníku vám jen prospěje.

Vůně dřeva

Dřevo krásně voní – vůni dřeva se stěží něco vyrovná, snad jen květinová vůně, a ta také pochází z rostlinného světa. Palivové dřevo bude vonět jak v dřevníku pod střechou, tak i u vás doma vedle vašeho krbu. Dřevo voní i v okamžiku, kdy je spalováno.

Žádná chemiepalivové dřevo se nenapouští žádnými barvami, laky ani penetrací. Máte tak zaručeno, že spalujete pouze čistě přírodní materiál, který vyrostl v lese.

Žádné revize plynových kotlů – při vytápění dřevem v krbu odpadají náročné revize plynových spotřebičů a také tu nejste ohroženi nebezpečím výbuchu.