Staré dobré časy

Možno nie ste práve priaznivcom najmodernejšej techniky, ale napriek tomu sa snažíte ako väčšina ostatných ľudí ušetriť nejaké peniaze za energiu. Niekedy ma samotnú chytí nostalgia nad starými časmi. Hlavne teraz cez Vianoce často spomínam na svoje detstvo, kedy som trávila najkrajšie sviatky v roku so svojimi rodičmi, sestrou a babičkou. Bohužiaľ babička už nežije a dom vedľa nás je tak prázdny. Každý rok sme jej dávali k Vianociam sviečky a veľmi často si dlho do noci čítavala pri lampičke, kde mala starú žiarovku. Nedala na ňu dopustiť, len občas sa jej prepálila cievka a bolo nutné ju vymeniť.

Svetlo v našich domovoch

Musím povedať, že by sa asi dnes naozaj veľa čudovala, ako sa svet zmenil. Už by nemusela držať ani čierne hodinky, keď nenájde žiadnu náhradnú. Mohla by si vyskúšať moderný typ, ktorými sú led žiarovky e27. Tie by jej vydržali naozaj neskutočne dlhú dobu. Aj my ich máme doma a musím povedať, že sme s nimi úplne spokojní. Hodia sa nám hlavne v spálni, kde máme na nočných stolíkoch lampičky. Ja si rada čítam, takže u mňa svieti oveľa častejšie, keď sa ponorím do príbehu, nedokážem jednoducho prestať čítať.