Začínáte s teraristikou?

Některé domácí „mazlíčky“, jako jsou třeba hadi, užovky, ještěrky, leguáni, želvy, chameleoni, sklípkani, aj., je nezbytné chovat v teráriu. Jen tak jim můžete zajistit optimální podmínky pro život – takové, jaké mají ve svých původních domovech. Většina z těchto živočichů potřebuje specifickou teplotu a vlhkost vzduchu, světlo a větrání.  Terárium musí mít vhodnou velikost a správné vnitřní uspořádání. Na dně terária má být substrát – ať už hrabanka, písek, kokosová drť, anebo můžete zakoupit speciálně namíchaný terarijní substrát. Hadi a pavouci navíc musí mít terárium dobře uzavřené, aby se nedostali ven.

Vhodná literatura

 
Pokud s chovem terarijních živočichů teprve začínáte, bylo by dobré si o teraristicea o zvířeti, které se chystáte chovat, nejdříve něco nastudovat. Vhodnou literaturu najdete v knihkupectvích a také ve specializovaných prodejnách, které se teraristikou a vybavením terárií zabývají. Navíc vám zkušení odborníci poradí se vším, co s teraristikou souvisí – kupříkladu s hydrotechnikou a ventilací, s inkubátorem vajec, anebo s topením a osvětlením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup