Topaz – minerál mnoha tváří

Topaz patří k nejznámějším a zároveň nejstarším drahokamům, které lidé využívali pro své obveselení. Byl znám již ve starověku a až do konce devatenáctého století byl považován za velmi vzácný nerost. Jeho naleziště byla poměrně chudá, což se změnilo teprve nedávno díky značným zásobám Topazu v jihovýchodní Brazílii, ve státě Minas Gerais. Dnes je Topaz dobře přístupný každému, kdo má zájem o některé zajímavé šperky, zejména náhrdelníky a náramky.

Obdarujte svou blízkou osobu

Topaz je jedním z drahokamů, který se v přírodě vyskytuje v mnoha barevných variacích. Nemělo by vás proto překvapit, že na trhu budou dostupné transparentní topazové náramky, které připomínají skleněnou bižuterii, stejně jako velmi atraktivní kameny v jemně žlutém zabarvení anebo v zářivě modrém.  Některé kameny jsou zbavené do červena, jiné do hněda, jiné jsou růžové nebo fialové. Topaz je jedním z vhodných minerálů pro muže, náramky v různých barvách osloví nejen manažery v obleku, ale i sportovce, filosofy anebo milovníky outdooru. Může to být velmi pěkný dárek k narozeninám, i pod vánoční stromek.