Výběr domácího mazlíčka

Nejčastějším aktérem jsou v tomto případě děti. Chtějí mermomocí nového zvířecího kamaráda a častokrát to skončí úplně jinak, než se dohodnete. Velmi nešťastné rozhodnutí je, když zakoupíte pejska nebo kočičku a zjistíte, že tohle zvířátko se za prvé do bytu vůbec nehodí nebo dokonce na něj nemáte dostatek času. A úplně v nejhorším případě je taková situace, když budete podceňovat alergii na srst u některého člena rodiny. Poté je celkem logické, že se budete muset rozloučit se zvířátkem, což ale není zase tak jednoduchá záležitost.

Otázkou je, jaké je tudíž ideální zvíře do bytu?

  • V klidu si rozmyslete, zdali skutečně nemá nikdo alergii a podle toho se soustřeďte na typ zvířete. Mohou to klidně být i akvarijní rybičky a není nutné kupovat pejska.
  • Také zvažte, jak moc bude náročná péče o vašeho nového člena rodiny, abyste byli schopni naplnit jeho potřeby a nebyl vám na obtíž.
  • Určitě je dobré zvážit i jeho věk dožití. Mnohdy je nutné uvažovat i v řádu desítek let, kdy vám bude dělat společnost.
  • Dále koupě zvířátka ovlivní i váš finanční rozpočet a je dobré s těmito náklady počítat při svém rozhodování. Zahrnout do těchto výdajů nejen kvalitní stravu, ale například i lékařskou péči.

Také se můžete o výběru zvířátka poradit s odborníky a na základě jejich doporučení se rozhodnout i pro netradičního zvířecího kamaráda.